آموزش وردپرس
خانه / اختراع / «آواتار»، پروژه ای برای جاودانگی انسان تا سه دهه آینده
104-32-th3

«آواتار»، پروژه ای برای جاودانگی انسان تا سه دهه آینده

بسیاری از کارشناسان حوزه IT معتقدند که توسعه هوش مصنوعی در سطحی معادل هوش انسان تا ۲۰ سال آینده عملی نخواهد شد، اما یک ایده پرداز روس قصد دارد با مهندسی معکوس مغز انسان، هوش و درک انسانی را به یک ریز تراشه رایانه‌‌یی منتقل کند.

 

«دیمیتری ایتسکوف» ایده جاه طلبانه ای برای جاودانگی انسان در سر دارد و امیدوار است که این ایده تا سال ۲۰۴۵ محقق شود.

 

نقشه راه جاودانگی در پروژه آواتار شامل چهار مرحله است: در مرحله Avatar A از سال ۲۰۲۰-۲۰۱۵ میلادی، یک کپی رباتیک از بدن انسان طراحی شده و عملکرد آن توسط یک سیستم مغز رایانه‌یی کنترل می شود که می تواند برای افراد دچار مشکلات جسمی مفید باشد و امکان کار در شرایط سخت و خطرناک را فراهم کند.

 

در مرحله Avatar B از سال ۲۰۲۵- ۲۰۲۰ میلادی، طراحی یک سیستم پشتیبان مستقل زندگی برای مغز انسان در نظر گرفته شده است که می تواند به معنای بازیابی توان حرکتی در افراد ناتوان جسمی با مغز سالم از طریق بدن های مصنوعی جدید باشد.

هوش مصنوعی

 

در مرحله Avatar C از سال ۲۰۳۵-۲۰۳۰ میلادی، اندیشه ها و قدرت تفکر انسانی به وسیله روش مهندسی معکوس مغز انسان به سیستم هوشمند مصنوعی منتقل می شود که می تواند به معنای جاودانگی سایبرنتیک، امکان دستکاری خاطرات و ایجاد هوش مصنوعی مانند مغز انسان باشد.

 

در مرحل Acatar D از سال ۲۰۴۵-۲۰۴۰ میلادی، مرحله نهایی بیشتر به فیلم های علمی – تخیلی شباهت دارد، ساخت یک پیکره هولوگرام است که می تواند از دیوار عبور کرده و سرعتی مانند نور داشته باشد!

 

در کنار این پروژه، موسسه تحقیقات پیشرفته دفاعی آمریکا (DARPA)‌ نیز بیش از هفت میلیون دلار بودجه تحقیقاتی سال آینده خود را برای توسعه فناوری روبات های نیمه مستقل شبه انسانی اختصاص داده است.

 

امنبع:ایسنا

۰

درباره ی sheydaneh

همچنین ببینید

1273792_177

خشن‌ترین فوتبال جهان در ایتالیا+تصاویر

 خشن‌ترین فوتبال جهان امسال نیز در شهر فلورانس ایتالیا برگزار شد و خشن ترین فوتبالیست‌ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *