آموزش وردپرس
خانه / تاریخی / ساختمان پارلمان آلمان رایشتاگ
images-3

ساختمان پارلمان آلمان رایشتاگ

هنگامیکه بازدیدکنندگان از میدان و ورودی اصلی ساختمان جهت سوار شدن به آسانسور بزرگ برای دسترسی به بام و در نهایت گنبد وارد می شوند، می توانند نمایندگان مجلس را که در حال بحث و گفتگو می باشند از پشت شیشه ها بینند.

در بام مجلس تراس وسیعی وجود دارد که در وسط آن، گنبد بزرگ شیشه ای طراحی گردیده است،در داخل گنبد دو رمپ در جهت مخالف یکدیگر قرار دارند که یکی برای بالا رفتن بازدیدکنندگان و دیگری برای پایین آمدن می باشد.

در بالای گنبد جهت تهویه طبیعی هوا حفره ای تعبیه گردیده است. همچنین با استفاده از انرژی خورشیدی در تابستان آب گرم مورد نیاز تهیه و مقادیری از ان نیز دز عمق ۳۰۰ متری زمین که گرم می باشد، جهت استفاده در زمستان ذخیره می گردد.

در قسمت میانی گنبد که رأس آن به طرف پایین و صحن مجلس می باشد وجود دارد که در اطراف آن تعداد زیادی آیینه متحرک هوشمند تعبیه گردیده است که در روز نور طبیعی خورشید را به داخل ساختمان منعکس نموده و در شب نیز نور داخل را به فضای زیر گنبد منتقل می نماید.

در زیر کنبد شیشه ای قطاعی از نیمکره به صورت کرکره (لوور) جهت کنترل نور وجود دارد که با حرکت خورشید حرکت می نماید. این کرکره ها به سیستم هوشمند مجهز بوده و از ورود نور مزاحم جلوگیری می نمایند.

Image result for ‫ساختمان پارلمان آلمان‬‎

در قسمت خارج گنبد نیز دستگاهی متحرک برای تمییز کردن شیشه ها وجود دارد که در جهت عمودی و همچنین افقی در محیط دایره گنبد حرکت می نماید.

اجرای گنبد شیشه ای از فناوری و اجرای بالایی برخوردار بوده و دیدن آن از خارج و به ویژه داخل گنبد بسیار هیجان انگیز می باشد.

از روی بام مجلس منظره اطراف شهر می باشد.برلین را نیز می توان مشاهده نمود. مجموع این تمهیدها، بازدیدکنندگان بسیاری را به طرف خود جلب می نماید. حتی در اوقات بارانی صف های طویلی را می بینیم که در مقابل ساختمان مجلس و برای بازدید از آن تشکیل گردیده است.

جهت این بازسازی ۳۵۳ میلیون دلار هزینه گردیده است.

ابتکار دیگری که بینندگان بسیاری را در هنگام بازسازی به خود جلب نمود، پوشش بسیار جالبی بود که ساختمان را در بر می گرفت. طراحی این کار توسط هنرمندانی به نامهای کریتو و ژان کلود انجام گردید. برای اجرای این کار علاوه بر کارگران ماهر از ۹۰ کوهنورد به مدت ۶ روز و هر روز ۴ ساعت کار مداوم استفاده گردید. جنس پوشش از پلی پروپلین و به مساحت ۱۰۰۰۰۰ متر مربع و وزن ۶۱۵۰۰ کیلو گرم است.

۰

درباره ی sheydaneh

همچنین ببینید

1273792_177

خشن‌ترین فوتبال جهان در ایتالیا+تصاویر

 خشن‌ترین فوتبال جهان امسال نیز در شهر فلورانس ایتالیا برگزار شد و خشن ترین فوتبالیست‌ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *